Архітектори: SHOVK | Руслан Литвиненко, Андрій Лесьо, Антон Вергун, Ксенія Пальцун, Анна Дзюрич, Ярослав Захарченко

Загальна площа ділянки: 380 800 кв. м

Загальна площа приміщень: 1900 кв. м

Локація: Крако, Італія

Рік проєкту: 2020

Місто-руїна Крако — унікальна історична пам’ятка, де буде побудований оздоровчий курорт. Основні цілі проєкту:
– підкреслити унікальність стародавнього міста;  
– зберегти наявні будівлі та руїни;
– розробити нові архітектурні об’єми, які не суперечать основному об’єму міста. 

На основі цих принципів ми створюємо лаконічні за функцією, зрозумілі форми з простих матеріалів. Вони не перетягують увагу від історичної пам’ятки, а лише підсилюють емоційний досвід відвідувачів. Головними функціональними зонами є центр обслуговування, маршрут історії, shelter units, comfort units та виставковий простір. 

Центр обслуговування 

Аркада зустрічає відвідувачів та обрамлює дивовижний пейзаж, що відкривається з публічного простору, який поєднує оздоровчий центр, ресторан та інформаційний пункт.   

Саме зсув глини колись спричинив руйнування будівель у старому місті. Беручи до уваги цей важливий для історичного контексту матеріал, ми запропонували зробити глину основою нової частини міста. Отже, матеріали нового центру обслуговування — глиняного кольору бетон, сталь та скло. 

Нова будівля інформаційного пункту/бібліотеки — скляний прямокутник, вбудований у периметр руїн. Одна зі старих стін використовується як частина інтер’єру. Будівлі оздоровчого центру та ресторани — це дві прості форми, виготовлені з бетону глиняного кольору та скла й об’єднані в однотерасову композицію.  

Маршрут історії міста Крако 

Маршрут історії міста Крако — це головна дорога, що пролягає вздовж всього стародавнього міста. Арки з вмонтованими по їхніх боках інформаційними екранами супроводжують відвідувачів та допомагають їм дізнатися більше про історію міста. Шлях завершується старовинною вежею на вершині міста, де відвідувачі насолоджуватимуться панорамним видом. 

Comfort units 

Просторі блоки забезпечують високий рівень комфорту. Comfort units — подовженої форми, отож відвідувачі можуть споглядати чудові краєвиди з будь-якої точки всередині юніта. Розташовані на скелястій стороні міста, comfort units надійно сховані від сторонніх очей. 

Shelter units 

Серед руїн стародавнього міста є персональні shelter units, виконані в простій формі намету. Щоби зробити ці укриття ще більш непомітними, в якості основних матеріалів використовуються дзеркальні поверхні. Матеріал покрівлі варіюється від глухого до прозорого в залежності від старих стін навколо.