Архітектори: SHOVK | Руслан Литвиненко, Антон Вергун, Андрій Лесьо

Дизайнер: Тереза Маєвська

Площа: 245 кв. м

Локація: Київ, Україна

Рік проєкту: 2020, в процесі реалізації

Kerala House – будинок у лісі, побудований з використанням натуральних матеріалів і найсучасніших технологій, покликаних створити здоровий мікроклімат усередині та навколо будинку. 

Планування будинку розгортається навколо кухні-вітальні, звідси можна потрапити в зимовий сад, спальню і дитячі, а також по сходах – на другий поверх, де розташовані кабінет, гостьова спальня, невелика сауна і кімната для усамітнення з панорамним зсувним вікном і виходом на терасу. Форма будинку і його розташування обумовлені не лише плануванням інтер’єру, а ще й деревами, що ростуть на ділянці. Ми спланували будинок так, щоб не зашкодити їм.

Стіни, перегородки та перекриття є дерев’яним каркасом, заповненим теплим, дихаючим, на 100% біорозкладаним, при цьому стійким до розвитку плісняви та грибка матеріалом – костробетоном. Окрім високих показників енергоефективності, цей матеріал має відмінні звукоізоляційні властивості, тому будинок відчувається добротним і капітальним. Тут відсутні вібрації стін і перекриттів, практично не чутно звуку кроків, а музика звучить щільно і насичено. Система опалювання і гарячого водопостачання – геотермальний тепловий насос, він не робить шкідливих викидів і дозволяє власникам будинку значно понизити експлуатаційні витрати. Належну якість повітря забезпечує припливно-витяжна система вентиляції, а вбудований в неї рекуператор скорочує тепловтрати при повітрообміні між будинком і вулицею.

Оскільки будинок розташований в мальовничій місцевості, було важливо створити ефект перетікання оточення в інтер’єр. Цю функцію виконують великі панорамні, кутові, зсувні вікна, а також вікна в стелі. Завдяки їм, навіть в негоду, мешканці можуть насолоджуватися єднанням з природою, знаходячись в теплому, комфортному будинку. 

В якості матеріалу облицювання була вибрана деревина акації – цей матеріал без якої-небудь обробки прослужить господарям більше ніж п’ятдесят років і пахнутиме деревом, а не хімією. Також дуже важливо, що акація красиво старіє. З часом вона знебарвиться і покриється невеликими тріщинками, що надасть будинку шарм автентичності та благородства.