Архітектори: SHOVK | Антон Вергун, Руслан Литвиненко

Площа: 140 кв. м

Локація: Київ, Україна

Рік реалізації: 2021

Фотограф: Михайло Павєнін

Офіс для Terekh.group – українського виробника вуличних меблів з бетону, деревини, металу та переробленого пластику. 

Перед нами постало завдання не просто забезпечити комфортні умови праці для робітників цеху та офісу, а, головне, втілити концепцію прозорості та відкритості компанії. Створити простір, в якому кожен працівник, від керівника, до водія навантажувача відчуватиме себе частиною команди, що працює над спільним результатом. Саме тому ми розмістили офіс не в окремому приміщенні, а прямо в цеху, в прозорому боксі, припіднятому над виробничою лінією. 

Конструкцію боксу розрахували не лише на сприйняття навантаження від людей та меблів, а й від зразків бетонної продукції, що розміщуватимуться всередині. В якості конструктивного матеріалу обрали деревину, таким чином звели до мінімуму вуглецевий слід, що залишить по собі конструкція в результаті її виготовлення, експлуатації та подальшої утилізації. З тієї ж причини ми не стали закуповувати нові меблі, а наповнили інтер’єр вживаними предметами з аукціонів та барахолок. Також відремонтували та використали повторно світильники з нержавійки, які ми знайшли на полицях цеху під шаром пилу. 

Простір офісу складається з чотирьох функціональних зон: переговорної кімнати за червоною ПВХ-шторою, робочої зони, експозиції матеріалів та тераси з гамаком. З основного простору можна піднятись на покрівлю, яку ми перетворили на руфтоп-терасу з виглядом на промисловий Поділ.