Архітектори: SHOVK | Руслан Литвиненко, Андрій Лесьо, Антон Вергун 

Ландшафтні архітектори: Інна Добровольська, Анна Васильєва 

Загальна площа ділянки: 9000 кв. м 

Загальна площа приміщень: 3850 кв. м 

Локація: Київ, Україна 

Рік проєкту: 2019 

Модернова будівля колишньої пивоварні Ріхерта 1908 року, розташована на Подолі, зараз знаходиться в аварійному стані та з кожним днем занепадає все більше. Щоб привернути увагу до визначної архітектурної пам’ятки, яку Київ може втратити, та залучити до її розвитку інвесторів, ми створили проєктну пропозицію щодо ревіталізації заводу та прилеглої території. 

Аби оживити будівлю та зробити її привабливою для відвідувачів, надзвичайно важливо було наситити її новими функціями. Отож ми пропонуємо створити публічний простір, який поєднуватиме відразу кілька напрямів: з одного боку, культурну функцію (музей, галерею та бібліотеку) та комерційну (офіси, студії, коворкінг та торговельні зали, фудкорти) з іншого боку. Громадський простір стане місцем проведення фестивалів та ярмарків, а також популярним серед мешканців району місцем для відпочинку та спілкування. 

На початку проєкту ми розробили точну 3D-модель фабрики та розчистили територію від господарських будівель, які перешкоджають сприйняттю пам’ятки. Це дозволило побудувати дві нові будівлі: одноповерхову з повністю скляними фасадами, де буде знаходитися ресторан, і куб, облицьований нержавійкою, з’єднаний з головною будівлею підземним простором.